Archive for category: دعوت و اصلاح

 • حجاب؛ محدودیت است یا مصئونیت

  حجاب؛ محدودیت است یا مصئونیت

  حجاب اسلامى همچون حصارى محكم است كه گنج ايمان، شرافت وحيای زن را از دست برد دزدان كثيف وآبروريز نگه مى دارد . حجاب مصونيتى است كه زن درسايه اش مى تواند بدون هيچ اذيتى به امور زندگى اش در خانه ويا بيرون ازآن بپردازد .كسانيكه حجاب را محدوديت حقوقى دانسته اند سخت اشتباه كرده اند زيرا خداوند ( حجاب را براى اين نازل كرده است كه زن با كمال امنيت روحى وجسمى به امور اجتماعى، اقتصادى وغيره رسيده وضمناً راه هاى انحرافات جنسى واخلاقى را مسدود نمايد زيرا درجامعه ئى كه بى حجابى ويا بد حجابى باشد باعث انحرافات اخلاقى مثل زنا، حسادت، قتل، دزدى، دروغ، آدم ربايى وتولد فرزندان نا مشروع وغيره مى شود كه درنتيجه باعث ازهم پاشيدن كانون خانواده وپخش امراض ميكروبى وعفونى همچون (ايدز، سارس، سوزاك وسفلس وغيره) مى شود. كه همه اين مشكلات فقط با حجاب حل مى شوند .

   
 • حقوق زن در اسلام (حجاب) – بخش دوم

  حقوق زن در اسلام (حجاب) – بخش دوم

  دعوت و اصلاح January 31, 2019 10:42 am no comments

  در طول تاریخ روزی نبوده است که مد و نوع دوخت لباس زنانه چه در طول و عرض آن و چه در بلندی و کوتاهی آن در رویکرد عقلی و فعالیت انسانی زن تاثیرگذار بوده باشد.از دیرینه ترین عصور تاریخ تا به امروز کشورها و جوامع بشری در هندسه و مد لباسهای مردانه و زنانه دارای فرهنگ وآداب کاملاً مختلفی بوده اند با این حال نه ما شنیده ایم و نه هیچ احدی شنیده است که این تنوع و ناهماهنگی در مدها سبب شده باشد که آن ملتها و جامعه ها در پیشرفت علمی و فرهنگی با هم تفاوت داشته باشند (بلکه تفاوت در آنها علتهای دیگری دارد.)

   
 • حجاب مقام زن را پايين نه، بلكه بالا مى برد

  حجاب مقام زن را پايين نه، بلكه بالا مى برد

  دعوت و اصلاح January 31, 2019 9:58 am no comments

  مطبوعات کفری هميشه بالاى موقف زن در اسلام تجاوز مى نمايند، طوريکه اکثريت آنها به اين باور اند که حجاب يک نمونه مطیع سازی و تحت کنترول در آوردن زنان در قانون اسلام است.
  قبل از اينکه علت لزوم حجاب را از نگاه ديني مورد بحث قرار دهيم اجازه بدهيد تا موقف زن را در جوامع قبل از اسلام مورد مطالعه قرار دهيم.
  در زمانهای گذشته زنان برای مقاصد و غرايز شهواني مورد استفاده قرار ميگرفتند.

   
 • حقوق زن در اسلام ( حجاب) – بخش اول

  حقوق زن در اسلام ( حجاب) – بخش اول

  دعوت و اصلاح January 31, 2019 9:48 am no comments

  اکثر مردم چنین می پندارند حجابی که اسلام به زن اختصاص داده بزرگترین گواه بر این است که اسلام زن را با مرد مساوی ندانسته است حتی بعضیها هم آن را نشانه تحقیر زن و محدودیت بسیار در آزادی او پنداشته اند.
  اگر اینان در انگیزه تشریع حجاب اندیشه و تامل کنند در خواهند یافت که قضیه درست برعکس تصورات آنهاست و خواهند دانست که خداوند سبحان از حجاب راهی ساخته و پرداخته کرده که جهت مشارکت زن با مرد در راستای تشکیل جامعه و امور مختلف آن لازم و ضروری است و نیز از آن ابزاری ساخته است که در ممکن ساختن همیاری عملی زن و مرد در عرصه های علمی، فرهنگی، و دیگر فعالیتهای مدنی و انسانی تاثیرگذار است.

   
 • پرسش هایی دشوار از زنان متبرج

  پرسش هایی دشوار از زنان متبرج

  دعوت و اصلاح January 31, 2019 9:36 am no comments

  چرا تبرج و خودنمایی می کنی؟ مگر به این دلیل نیست که مردم تو را ببینند، عاشقت شوند، به تو نگاه کنند، از تو تعریف و تمجید کنند و از تو راضی و خوشنود شوند؟!
  آیا به رضایت الله و چگونگی خوشنود ساختن وی فکر کرده ای؟ نکند که آخرین چیزی که به آن فکر می کنی رضایت الله تعالی باشد؟! مگر نه این است که قلب های بندگان در دستان الله است و هرطور که بخواهد آن را متحول کرده و تغییر می دهد؟!

   
 • نكاتي چند در مورد حجاب اسلامی

  نكاتي چند در مورد حجاب اسلامی

  بله؛ بسیار اسفناک است، اما این واقعیت امر است که هم زنان و هم مردان اکثرا از آن غافلند زنان ما به دست خودشان مردانشان را در این ورطه انداخته وآخرش دودش به چشم خودشان می رود و همین می شود که الان خیانت، بدحجابی وبی شرمی عادی شده است.

   
 • ملحدانو دپاره د الله تعالي د شتون یو مثال او کوچنۍ دلیل

  ملحدانو دپاره د الله تعالي د شتون یو مثال او کوچنۍ دلیل

  دعوت و اصلاح January 14, 2019 9:28 am 1 comment

  ښاا نو چې د یوې کارخانې په اړه تاسو دا خبره نشئ منلی چې هر شی خپله جوړ شوی او هر څه پکې خپله روان دي نو دا د ځمکي او اسمان په اړه تاسې څنګه دومره ړوند قضاوت کولی شئ آن چې همدا ښه زبردسته کارخانه(کاینات) ستاسو مخ ته ده چې لمر او سپوږمۍ او غټ غټ ستوري پکې د ماشین په توګه کار کوي بیا د همدغه لمر او سپوږمۍ له وجه ورځ او شپه وجود کي راشي

   
 • څنګه باید له تنهایي سره مبارزه وکړو

  څنګه باید له تنهایي سره مبارزه وکړو

  تاسو یوازې، خپل ځان ته کافي یاستئ. له خپل ځان سره همداسې ښه چلن وکړه لکه څنګه چې تاسو له خپل یو ډېر خوږ نژدې ملګري سره کوئ. هغه ځایونو ته ولاړ شئ چې ستاسو ډېر خوښ دي، هغه فعالیتونه وکړئ چې تاسو خوشحاله کړي، په کوچنی خبرو او شیانو کي خوشالی ومومئ او ښه زیاته تفریح ​​وکړئ!
  او کله چې تاسو تفریح کول او حالات په سړه سینه منل زده کړئ نو ایله به تاسي کولی شئ چې له ځان سره مینه وکړئ او یو خوشاله ژوند تېر

   
 • به رفتار پیامبر (ص) با خانوده‌اش بیندیشم و بدان عمل کنیم

  به رفتار پیامبر (ص) با خانوده‌اش بیندیشم و بدان عمل کنیم

  دعوت و اصلاح January 10, 2019 3:10 pm no comments

  به رفتار پیامبر (ص) با خانوده‌اش بیندیشم و بدان عمل کنیم نويسنده: عبدالله عبداللّهی_ سردشت میانه‌روی در شئون زندگی و انتخاب راه و روشی میان افراط و تفریط، جوهر اسلام و پایه و اساس دعوت قرآن است، افراط با همه‌ی شئون و نشانه‌ها و علایم آن و تفریط با تمام […]

   
 • اهمیت خواندن و مطالعه

  اهمیت خواندن و مطالعه

  دعوت و اصلاح, علمی December 20, 2018 10:40 am no comments

  کسی که اوقات آزاد و استراحتش را به مطالعه بپردازد در حقیقت فرصت هر گونه گناه، بیهوده گویی، غیبت، سخن چینی و بطالت را از خود می‌گیرد و از عذاب روحی ناشی از گناهان نجات پیدا می‌کند و در نتیجه از سلامت و بهداشت روان بیشتری برخوردار می‌شود.
  بیاد داشته باش اگر نفس خود را به امور درست و سعادت آور و کسب علم مشغول نکنی، نفست تو را به امور باطل و بیهوده و عذاب آور و جهل و معصیت مشغول خواهد کرد. شخص کتابخوانی می‌گفت: من در موقع مطالعه از فکر گناه نجات می‌یابم به همین خاطر این حداقل فایده را از دست نمی‌دهم.