سمبوسه کچالو

سمبوسه کچالو

 

مواد لازم:

آرد سفید و ترمیده     ۴گیلاس

 پودرکیک            ۱ قاشق کلان

تخم مرغ             ۲عدد

          ‍          ‍‍‍        روغن               ۳ قاشق کلان

نمک                 به قدر ضرورت

کچالو                 نیم کیلو

گشنیز               بیست گرام

مرچ تازه           دو دانه

سیر                   دو دانه

روغن               قدرضرورت

مرچ سیاه             قدر ضرورت

آب                   قدرضرورت

طرزتهیه:

اولاً آرد را در یک ظرف انداخته بالای آن پودر کیک٫ تخم مرغ، سه قاشق روغن و نمک را اضافه نموده بعد از آن همرای دست خود مواد یاد شده را خمیرنمایید. قسمیکه کاملا مخلوط شود. مدت بیست دقیقه بگذارید.

بعداً کچالو پوست کرده میده می نماییم مرچ سیاه ، گشنیز، نمک ، مرچ تازه ، را با آن مخلوط می نمایید.خمیر را ذغاله های کوچک نموده هموار نمایید. بعد از آن خمیر هموار شده را به چهار حصه تقسیم می کنیم مواد آماده شده روی هر حصه گذاشته به قسم مثلث در می آوریم. گوشه های خمیر را خوب محکم کنید . دیگ را روی گاز گذاشته ، روغن اندازه نیاز اضافه می نمایید بعد از سرخ شدن روغن، سمبوسه های آماده شده را در دیگ انداخته سرخ می نماییم. بعد از آماده شدن سمبوسه ها می توانید بار ترکاری طبق دلخواه تزيین کنید.

یادداشت:

می توانید با همین خمیر سمبوسه گندنه هم آماده نمایید درعوض کچالو ، گندنه استفاده نمایید. و اگر سمبوسه گوشت آماده نماییم فقط گوشت را بخار داده  با مرچ تازه ،سیر را از ماشین کشیده مرچ سیاه، نمک را بالای آن اضافه می کنیم. و بالای پارچه های خمیر ریخته و شکل دلخواه می آوریم. و سرخ می نماییم.

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما میتوانید از برچسب ها و ویژگی های HTML هم استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

بالا