گریه کردن نوزادان


تمام نوزادان در زمان های مختلف به دلایل متفاوتی گریه می کنند. آنها نیازهایشان را اعلان می کنند. گریه می تواند علامتی از درد دیسترس گرسنگی یا خستگی باشد.
مدت گریه : بیشتر شیر خواران در دو هفته اول زندگی کم گریه می کنند. به تدریج گریه افزایش می یابد به طوری که در هفته ۶ هفتگی به ۳ ساعت می رسد وسپس مجددا کاهش می یابد و به یکساعت در ۱۲ هفتگی می رسد. مشکلات طبی مانند دیس پلازی برونکوپولمونر اختلال بینایی و اختلالات تغذیه و شیردهی در رفتار گریه نوزادانی که قبلا پره ماچور(طفل که قبل از وقت معین باداری متولد شده است)بوده اند موثرهستند.
نوزادان پره ماچور قبل از سن حاملگی ۴۰ هفته کم گریه می کنند اما وقتی به سن اصلاح شده ۶ هفته می رسند بیشتر از نوزادان ترم (طفل که در وقت معین بارداری متولد شده است) گریه می کنند.
دلایل گریه کردن نوزادان عبارتند از:
۱.گرسنگی
۲.قولنج و دردهای شکمی
۳. نیاز به آروغ زدن
۴.پوشک کثیف
۵.نیاز به خواب
۶.نیاز به بغل یا آغوش
۷.احساس سرما یا گرما
۸. دندان در آوردن
۹.تحریک زیاد
۱۰. تحریک کم و نیاز به سرگرمی
۱۱.بیمار بودن
۱۲. موارد دیگر
دفعات گریه:میانگی دفعات گریه و نق زدن در هفتگی ۱۰ بار در هر ۲۴ ساعت است. به طور طبیعی میزان گریه در شبانه روز متغیر است و اکثرا در انتهای بعد از ظهر و شب اتفاق می افتد.
شدت گریه: شدت گریه های نوزاد متغیر می باشد و تعریف آن از نق زدن تا گریه و تا جیغ و داد متغیر است شیرخواری که گریه شدید می کند بیش از شیرخواری که آرام گریه می کند والدین را نگران می کند. گریه های ناشی از درد به طرز قابل توجهی بلند (پر صدا) هستند (۸۰ دیسی بل در فاصله ۵/۳۰ از دهان نوزاد). گریه ناشی از گرسنگی فرکانس کمتری دارد و اگر مورد توجه قرار نگیرد شبیه گریه مربوط به درد می شود. البته گریه های شیرخواران غالبا کم شدت هستند و به ناله کردن شباهت دارند.
نکته: فهمیدن علل گریه های فرزند ممکن است در ابتدا برای والدین مشکل باشد اما به مرور زمان این فقط مادر و پدر کودک هستنند که دلایل مختلف گریه نوزاد شان وروشهای آرام کردن کودک خود را میدانند.

تهیه کننده: آمنه اکبری
منابع :کتاب گایدلاین اطفال و مقاله جستجو شده از نت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما میتوانید از برچسب ها و ویژگی های HTML هم استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

بالا