وضعیت درونی خانه های غربیان

نویسنده: شحادة بشیر
برگردان: هاجره محمدی؛ دانشجوی صنف چهارم دیپارتمنت زبان و ادبیات عربی
{وَاللهُ جَعَلَ لَکُم مِنْ بُیُوتِکُمْ سَکَنَاً} [النحل: ۸۰]
ترجمه: {خداوند متعال خانه‌های تان را جای سکونت و آرامش برای شما قرارداده است}.
خانه جزئی از نعمت‌های الهی بربندگانش است؛ روشن است که جامعه ازخانواده و خانواده ازافراد آن شکل می‌گیرد، ( از این سبب رسول الله (صلی الله علیه و سلم) جامعه مسلمانان را همچو ساختمانی که پایه هایش یکدیگر را محکم می‏کنند، و به جسد واحدی که اگرعضوی ازآن به درد آید تمام اعضای آن ناآرام است، تشبیه می‌نماید.
با شناخت اینکه خانه نعمت الهی است، و شکر آن هم واجب، پس می‌توانیم شکر آن را با اطاعت از خداوند و خوداری از نافرمانی او اداء نمائیم، دوست دارم دراین فرصت شما را در شناخت از وضیعت درون خانه‌های غربیان همراهی نمایم و اما این بار از درون آن، این را بر من عیب دانسته تجسس نشمارید؛ زیرا دولنگۀ دروازۀ این خانه را درروشنی روز گشاده یافتم…
به گمانم موافق هستید به این سفر برویم، به اجازه شما من راهنمای این سفر تان خواهم بود:
اینجا وضیعت خانه‌های بریتانیا است، آیامی دانستید بیشترین خشونت هاعلیه زنان دربریتانیا ازدرون خانه‌ها سرچشمه گرفته ونیمی ازاین متجاوزان پدر و یا هم دوستان مادرهستند؟ تابه این حد که در یکی از روزنامه های این کشور آمده است: خانه ناامن‌ترین مکان زندگی برای انسان اروپایی به شمارمی رود!
آیا می دانستید وضعیت خانه های امریکا چگونه است؟ روزنامه تایمز به نشررسانده است که نیمی ازدخترخانم های امریکا در درون خانه‌ها به زور مورد آزار و اذیت جنسی قرارمی گیرند… و ۷۰ درصد آقایان و ۳۲ درصد خانم ها در زندگی زناشویی‌شان خیانت می‌کنند… و دراین میان خانم ها نسبت به مردان حرمت بیشتری نگه می دارند.
۹۰ درصد خانم های متأهل بی‏عفت ودست خورده‌اند،-از آنچه در فوق تذکر رفت از من آشفته خاطر مباشید- زیرا در بریتانیا عفت و پاکدامنی دختران زیر صفر است چنانکه پدیده تبادل زوجه نیز مروج است… بیشتراز دونیم میلیون مردان تبادل زوجه می‌نمایند…
آیا می دانستید ۵۰ درصد پسران و دختران زیرسن ۱۵ روابط نامشروع انجام می‌دهند؛ که این رقم ۷۵ درصد خانواده ها را نگران فروپاشی و ازبین رفتن روابط دوستانه اعضای خانواده ساخته است.
در گزارشی که وزارت صحت عامه امریکا ازسال های ۱۹۸۵-۱۹۹۴ م صادرکرد، درآن چنین گفته است:
زنان و دخترانی که درسال ۱۹۹۴ م قربانی خشونت‌های بی رحم گردیدند تعداد شان بیشتر از پنج میلیون نفر بوده است، و ادامه می‌دهد: در ایالت متحده ازهرهشت زن بالای سن بلوغ یکی از ایشان حداقل یکبار درطول عمر خود مورد خشونت قرارمی گیرد، و این تعداد به یک میلیون زن می‌رسد، وضیعت خانه های امریکا در زیر پرچم صلح و آزادی همچون وضیعت بوسنه وهرسک در سایه جنگ و جرم و جنایت است.
دراین لحظه نظرتان را راجع به وضیعت خانه های فرانسه خواهانیم:
«زنان سال ۲۰۰۰ م» عنوان کنفرانس ملی پاریس است، درآن چنین ذکرشده است:
۷۰ در صد دختران جوان در فرانسه زندگی تنهایی دارند، و ازدواج های شرعی‌ شان رو به کاهش است و به تعداد ۶۸۰۰۰ ازآن کاسته شده است. ۲۰ فیصد ولادت ها نامشروع اند، پناه بر خدا از خانه ‏یی که سرپرستی ندارد!
آیا این موضوع شما را شگفت زده کرد؟ بار دیگر این مطلب را در امریکا پی می‌گیریم؛ با به کارگیری عملیه ی سقط جنین سالانه یک ونیم میلیون جنین درامریکا سقط می‌شود{ دعوای حقوق بشرننمایید؛ بلکه این را پاسخ دهید انسان چه منزلتی نزد شما دارد؟!}.
اندروشاییرو می نویسد: با وجود وسایل منع بارداری سالانه بیشتر از ده هزار دختر زیرسن چهارده در امریکا ولادت های نامشروع دارند!
آیا می دانستید؟ امروزه درغرب زنای محارم یک موضوع پیش پا افتاده وعادی تلقی می شود؛ روزنامه الأسرهّ در ماه رجب سال ۱۴۲۰ ه خبری تکان دهنده منتشرنموده که حاکی از این است: که در سوید ازدواج با محارم مباح دانسته می شود…
آیا می دانستید بیشترین شیوع این گونه مرض رابطه نامشروع پدر با دخترش است و این رقم ۷۵ درصد را دربردارد؟!
آدم و نیل این دو محقق با جستجوی این موضوع از نگاه طبی به این نتیجه رسیدند که: ۱۸ کودکی که از زنا با محارم به دنیا آماده بودند ۵ تن مرده و ۵ تن دیگر از ناراحتی های عصبی رنج می برند و یک تن دیگر به مریضی شگاف لب و سقف دهان مبتلا است، این بسیار ترسناک است…
آیامی دانستید؟! آیامی دانستید؟! آیامی دانستید؟! معذرت که برشما سخت شد، مؤاخذه ام نکنید، اما نظرتان را راجع به خانه ها، وسرپرستی خود مان خواهانم.
آیا هنوز هم خواب و آرزوی پیشرفت و ترقی همچوغربیان را در سرمی پرورانید؟ آیا پیشرفت اندیشه وعقل و وسایل وصنعت را با فساد اخلاقی وعقب ماندگی خلط می نمائید؟
خواننده ی گرامی هر چه می خواهی از تکنالوژی غرب درون خانه‏ات نما؛ اما مواظب باش اگر از فرهنگ غرب تقلید نمودی اندیشه های تو پیش پاافتاده خواهند شد!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما میتوانید از برچسب ها و ویژگی های HTML هم استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

بالا