پیام استاد مسعوده جامی به مناسبت عید سعید فطر سال ۱۳۹۸

FB_IMG_1561143610541

عید رمضان آمد و ماه رمضان رفت / صد شکر که این آمد و صد حیف که آن رفت . . .

عید سعید فطر، هدیه‌ای دیگر از هدیه‌های ارزشمند الله رحمان را برهمه زنان و خواهران مسلمان و مؤمن خود تبریک می‌گویم و امید آن دارم که تک تک مردم مسلمان این مرز و بوم از این نعمت سهم خویش را برده و روح و روان‌شان آسودة این لطف الله گردد.
از پروردگار منان می‌خواهم تا عبادات هر یک از ما را به مورد قبول خویش قرار داده و آن را زمینه‌ای برای پذیرش دعاها و اجابت درخواست‌های‌مان گرداند.
بدون شک نعمت‌های الله متعال فراوان و بی‌حد و حصر است همانگونه که خود می‌فرماید:
{وَأَسْبَغَ عَلَيْكُمْ نِعَمَهُ ظَاهِرَةً وَبَاطِنَةً} [لقمان: ۲۰]
{و نعمت‌هاي خود را – چه نعمت‌هاي ظاهر و چه نعمت‌هاي باطن – بر شما گسترده و افزون ساخته است}.
اما در باقی ماندن نعمت ضمانتی وجود ندارد جز آنگونه که او خود می‌فرماید:
{لَئِنْ شَكَرْتُمْ لَأَزِيدَنَّكُمْ وَلَئِنْ كَفَرْتُمْ إِنَّ عَذَابِي لَشَدِيدٌ} [إبراهيم: ۷]
{اگر سپاسگزاري كرديد، هر آينه [نعمت‌هاي خود را] برايتان افزايش مي‌دهم، و اگر كافر [و ناسپاس] شديد بي‌گمان عذاب من بسيار سخت است}.
این آیات تذکری است برای انسان‌های خردمند و جوامع روشن‌فکر تا حساب کار خود را داشته باشند.
ما نیز به عنوان ملتی مسلمان نباید از فراست و کیاست ایمانی بدور باشیم و باید این را بدانیم که واقعیت زندگی رابطه‌ای مستقیم با تعاملات ایمانی‌ دارد. و فرامین الله متعال هر یک می‌تواند گره‌گشای مشکلی از مشکلات فردی و اجتماعی‌مان باشد.
در این روزها که عید سعید فطر را بنا به فرمان الله تجلیل می‌نماییم، عیدی که خوش قلبی و مهربانی را با خود به ارمغان می‌آورد، این را نیز باید به یاد داشته باشیم که گاهی نعمت‌ها می‌تواند دوامدارتر از آن باشد که ما تصور می‌کنیم. و می‌توان این مهربانی و دیگر پذیری را تا دوام عمر با خود داشت. چون ما مردمی هستیم که بیش از همه نیازمند نهادینه ساختن این مهم در جامعة خویشیم.
پس خواهران و مادران مسلمان هموطن بیایید تا ایام عید را همانند یک برنامة تربیتی بدانیم که محبت، شفقت و گذشت و ایثار را به ما می‌آموزد تا باشد که روزی مردمی داشته باشیم که همدیگر را به خاطر انسان بودن و مسلمان بودن دوست می‌دارند و قتل و کشتار، دیگر روزهای نیک و خوش هموطنان ما را به روزهای مصیبت و غم بدل نکند، و رنج زنان بیوه و اندوه کودکان یتیم را در روزهای خوش عید با خود نداشته باشیم.
باری دیگر از الله پاک می‌طلبم تا لطف و رحمت خویش را از ما بازنگیرد و ایام عید را برای همه مبارک و پرمیمنت گرداند.

مسعوده جامی
مسئول عمومي بخش خواهران جمعیت اصلاح

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما میتوانید از برچسب ها و ویژگی های HTML هم استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

بالا