نیچه کباب سینه مرغ :

مواد لازمه :

گوشت سینه مرغ : 1 کیلو گرام

ماست : نیم کیلو

روغن : به قدر ضرورت

سیر : یک غوزه

مرچ سرخ ، مرچ سیاه و تخم گشنیز کوبیده شده : به قدر ضرورت

رنگ شیرین : یک قاشق چای خوری

نمک : قدر ضرورت

پیاز، بادنجان رومی، مرچ سبز دولمه : به قدر ضرورت

طرز تهیه : در ابتداء گوشت سینه مرغ را به اندازه یک انچ توته کرده ، بعد از شستن و صاف کردن آب آن در یک ظرف میگذاریم. بعداٌ ماست، سیر کوبیده شده، نمک، مرچ سرخ،رنگ شیرین، تخم گشنیز را با هم مخلوط نموده بالای سینه مرغی که قبلاٌ توته نموده ایم اضافه میکنیم. و برای مدت حد اقل سه ساعت آنرا اخته مینماییم. تا گوشت سینه در ماست نرم شود. هر قدر بیشتر گوشت اخته شود به همان اندازه نرم تر و خوشمزه تر میگردد.

بعداٌ پیاز، بادنجان رومی، مرچ دولمه و مرچ سبز را قسمی توته میکنیم که به اندازه توته های گوشت باشد. البته به قسم قطعه قطعه مربع شکل در آید. بعداٌ سیخ های چوبی به هر اندازه که خواسته باشیم را انتخاب نموده سینه مرغ قبلاٌ اخته شده را در سیخ داخل نموده به تعقیب آن یک قطعه پیاز، بعداٌ یک توته سینه مرغ به تعقیب آن بادنجان رومی به همین منوال تا پر شدن سیخ سیخ پیش میرویم تا اینکه تمام مواد در سیخ ها جابجا شد به پختن آن شروع میکنیم.

طرز پختن : این نوع کباب به سه طریقه قابل پخته شدن میباشد.

طریقه اول : در داش که مواد قبلاٌ آماده شده را روی قالب از قبل گرم شده چیده و به اندازه در داش گذاشته میشود. که رنگ آن گلابی شود البته حرارت معتدل باشد زیرا کمی حرارت باعث سخت شدن کباب میشود. و زیادت آن باعث خام ماندن آن میشود.

طریقه دوم : بالای ذغال البته در این طریقه باید سیخ ها آهنی باشد زیرا اگر چوبی باشد با رسیدن حرارت از بین میرود.

طریقه سوم : که برای اکثریت آسان است پختن در روغن است که روغن از قبل داغ شده البته به شکل معتدل بعداٌ سیخ های کباب سینه مرغ از قبل آماده شده را در آن بریان میکنیم.

بعد از بریان شدن به هر سلیقه که خواستید در ظرف ها تزئین نمائید. غذای تان آماده صرف است.

نوت : در صورتیکه وقت کم باشد میشود که کباب های آماده شده اند به مدت 5 دقیقه در دیگ بخار همراه با ماست باقی مانده بخار دهید بعداٌ به هر طریق که خواستید پخته کنید.

 

0 تبصره

از همه اولتر تبصر کنید!.

نظر خود را بنویسد!