صدها تن ازمتعلمین ومحصلین اناث ،در مسابقه تحریری سیرت همسران پیامبر اشتراک ورزیدند

راپور : گروپ رسانه یی اصلاح – خالد ملکزی
امتحان تحریری ثبت نام کننده گان مسابقه زمستانی شناخت همسران پیامبر صلی الله علیه وسلم که به ابتکار بخش خواهران جمعیت اصلاح برگزار شده است، بتاریخ ۲۷ دلو در موسسه تحصیلات عالی سلام در شهر کابل اخذ گردید.
به گذراش خبرنگار گروپ رسانه یی اصلاح ، از جمله تقریباً یک هزار تن از دختران محصل ومتعلم که برای شرکت دراین مسابقه ثبت نام نموده بودند، بیش از ۹۰۰ تن آنها در این امتحان تحریری سهم ورزیده بودند.
گذارش همچنان حاکیست که محفل اخذ امتحان به تلاوت خواهر کوچک ، عطیه معتصم آغاز گردیدو گردانگی آن بدوش علیا یک تن از محصلات پوهنتون کابل بود.
در وهلهء نخست این گردهمائی استاد هایده ( اکبری ) متصدی بخش ارشاد و دعوت در بخش خواهران جمعیت اصلاح و مسؤول عمومی این مسابقه ،سخنان فشرده ء خویش را پیرامون اهداف همچو برنامه ها ایراد نموده ، وتاثیرات مثبت أن را بر جامعه برای خوهران واضح ساخت، و موفقیت هر چه بیشتر همه خواهران را آرزو نمود .
استاد هایده اکبری در صحبت های خود اظهار داشت : ” امروز جای نهایت خرسندی است که خواهران گرامی ما بااشتیاق کامل و با تعداد فراوان در این مسابقه اشتراک می ورزند،ودر بارهء زندگی بانوان پيامبر که بهترین زنان جهان محسوب می شوندآگاهی پیدامی کنند.”
استاد هایده اکبری از اشتراک کننده گان این مسابقه خواستندتا نیت های شان راپاک ساخته ، ونباید هدف خود از اشتراک در این گونه مسابقات ،به دست آوردن جوایز وتحایف مادی مسابقه باشد،بلکه آرزومندم تا مقاصد شان کسب رضایت خداوند بی نیاز باشد .
در این مسابقه ء زمستانی با شمول کابل از ولایات دیگرمانند،کاپیسا،پروان ، ننگرهارنیز خواهران شتراک ورزیده بودند.
همچنان استاد مسعوده جامی متصدی تربیت در بخش خواهران جمعیت ویکی از مسؤولین برگزاری این مسابقه ، ضمن صحبت با گروپ رسانه یی اصلاح اظهار داشت که : پروسه ثبت نام وتوزیع کتاب تعیین شده برای این مسابقه در ده ( ۱۰ )نقظه شهر کابل از یک ماه قبل أغاز گردیده بود ، تا خواهران ما بتوانند با اطمئنان کامل برای امتحان آماده گی داشته باشند.
استاد مسعوده جامی همچنان اظهار داشت که: این مسابقه سیرت بانوان پیامبر معظم اسلام ( صلوات الله علیه وسلم ) مشمول چهار گونه سوالات ،مانند سوالهای صحیح وغلط، سوالهای تکمیلی ،سوالهای تشریحی ،وچهار جوابه است که شاگردان برای حل این سؤالات به مدت نود دقیقه ( یک ونیم ساعت) وقت دارند.
بر وفق گفته ء استاد جامی برای اشتراک کننده گان این مسابقه ۴۳ جوايز بزرگ و ده ها تحایف دیگر در نظرگرفته شده ،که برای احرازکننده مقام اول یک عدد لپ تاپ به قیمت ۴۰۰۰( چهل هزرا ) افغانی وبرای کسب کننده مقام دوم یک پایه لپ تاپ به قیمت ۳۰۰۰افغاني وبرای کسب کننده ء مقام سوم این مسابقه یک پایه لپ تاپ به قیمت ۲۰۰۰افغانی تقدیم خواهد شد.
تمنا متعلم یکی از مکاتب نسوان شهر کابل که یکی از اشتراک کننده گان این مسابقه بود،برگذاری همچنین برنامه های سودبخش جمعیت اصلاح را ستوده ، و نیز از برگزارکننده کان این برنامه ابراز امتننان نموده از دولت واز ارگان های ذیدخل دیگر خواست تا برای همچو مسابقات علمی سعی وتلاش به خرچ دهند.
هایده اکبری مسؤول تدویر این مسابقه ضمن یک صحبت با گروپ رسانه یی اصلاح درحالیکه سطح اشتراک خواهران دراین مسابقه را امید وار کننده توصیف کرد در مورد هدف برگذاری این گونه مسابقات اظهار داشت: هدف ما رساندن پیام ایمانی،وپرورش طبقه جوان جامعه ء ما بخصوص قشر اناث ، و شناسائی آنها با سیرت ازواج مطهرات پیامبر می باشد،تا این طبقه مهم جامعه ما آلوده و آغشته به فساد نشوند.
وی افزود ،تلاش داریم تا از این طریق بتوانیم مفاهیم اسلامی را در جامعه بحران زده خویش گسترش داده ، وفرهنگ ناب اسلامی و عقاید اسلامی را در اذهان خواهران خود ترسیخ نمائیم ،و فرهنگ مطالعه وکتاب خوانی را تقویت بخشیم .
براساس معلومات مسعوده جامی که از مسؤولین تدویر این مسابقه زمستانی خواهران شمرده می شوند: بخش خواهران جمعیت اصلاح تا اکنون چندین برنامه از این نوع وسایر برنامه ها چون کنفر انسها، سیمینار ها و دوره های سیرت النبی صلی الله علیه وسلم را برای خواهران ترتیب داده ودر آینده نیز درصدد آن است تا این گونه مسابقات علمی را در تمامی نقاط کشور گسترش دهد،تا عطش و تشنگی فرهنگی خواهران را با انوار و توجیهات دینی سیراب سازد .
براساس گزارش گروپ رسانه ء اصلاح، در جریان امتحان استاد نویدی رئیس شورای مرکزی جمعیت اصلاح افغانستان نیز برای بازدید وبررسی از روند امتحان تحریری این مسابقه به موسسه ء تحصیلات عالی سلام آمده واز صنوف مختلف مسابقه دیدارنمود.
استاد نویدی ضمن صحبت خیلی مختصر خود خواهران اشتراک کننده در این مسابقه را ترغیب وتشویق نمود تا از طریق این مسابقات معلومات شان را افزوده ،و توشه ء برای آخرت را نیز بدست بیاورند .
شایان ذکر است که یک سال قبل نیز از طرف بخش خواهران جمعیت اصلاح ، یک مسابقه علمی به نام ( ستارهء فقه ) برگزارگردیده بود که در آن مسابقه نیز بیش از ۱۵۰۰تن از خواهران اشتراک ورزیده بودند.
به اساس معلومات مسؤولین بخش خواهران جمعیت اصلاح نتایج این امتحان تحریری ،به تاریخ ۲۰ حوت سال جاری از طریق سایت انترنتی زن مسلمان ،رادیو صدای اصلاح وسایت انترنتی اصلاح آن لاین اعلام خواهم شد .

sisters-competetion6sisters-competetion5  sisters-competetion7

sisters-competetion1 sisters-competetion2 sisters-competetion3 sisters-competetion4 sisters-competetion5

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما میتوانید از برچسب ها و ویژگی های HTML هم استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

بالا