داستان اسلام آوردن سندی وبر مبلغ مسیحی

   سندي وبر، معاون مدرسه« نيو هاريزن» است. شخصيت جالب توجه‌ي دارد. براي مدت زيادي مُبلّغ مسيحي بوده‌است و چقدر تغيير عجيبي است که يک مبلغ مسيحي به دين اسلام بگرود. پروردگار، خودش شخصي را که مي‌خواهد هدايت کند انتخاب مي‌کند و کسي را که مي‌خواهد به او نزديک شود، دوست دارد. الله اکبر!

   اولين آشنايي من با دين اسلام در سال ۱۹۸۲ بود. زماني که در کنيا معلم يک مدرسه ديني مسيحيت در دوصد و پنجاه مايلي غرب« نايروبي» بودم. اغلب به نايروبي سفر مي‌کنم، تا دوستاني را که در آنجا هستند ملاقات کنم و تفريحي هم کرده‌باشم. در آن هنگام در« نايروبي» بود که متوجه گروهي از مردم شدم که در اجتماعات مختلف گرد هم مي‌آمدند. اين افراد به نظر من زندگي خوبي داشتند. خيلي پايبند اصول خانواده بودند. هيچ وقت الکل و مواد مسکر ديگر نمي‌نوشيدند. به بزرگترها احترام مي‌گذاشتند و به همديگر کمک مي‌کردند. بعد از طريق يکي از دوستانم متوجه شدم اين افراد مسلمان هستند.

در سال ۱۹۸۳ به آمريکا برگشتم. چهار سال بعد احساس کردم که بايد مذهبم را تغيير دهم؛ زيرا احساس مي‌کردم اينجا در آمريکا در مسيحيت اشتباهاتي وجود دارد و مذهب کاتوليک نمي‌توانست جوابگوي پرسش‌هاي من باشد. مردم سرد و بي‌خيال بودند. در جشن‌ها هميشه الکل و مواد مصرف مي‌کردند. اصلاً ازدواج کردن مسأله نبود؛ زيرا تو مي‌توانستي با هر کس قرار بگذاري و با او باشي. مردم بيشتر به آرايش کردن، مد جديد لباس و مد جديد مو مي‌پرداختند.

در ماه اپريل ۱۹۸۷ تصميم گرفتم که به طور جدي تغيير مذهب بدهم. مردمي را که در نايروبي ديده بودم، به خاطر آوردم. در آن هنگام که در شيکاگو زندگي مي‌کردم، مسجدي يافتم. کتاب‌هايي در مورد اسلام پيدا کردم و دو هفته بعد شهادتين را بر زبان آوردم و مسلمان شدم. همه اين موارد فقط از جانب خودم بود و با هيچ مسلماني هم دوست نبودم و خداوند بر همه چيز آگاه است.

در سال ۱۹۸۷ مسلمان شدم و خانواده‌ام مخالفتي نشان ندادند. هرچند که بعد از پوشيدن حجاب تعدادي از دوستانم را از دست دادم. متوجه شدم که اسلام زندگي انسان را بهبود مي‌بخشد به ويژه وقتي که انسان در روز، پنج مرتبه نماز مي‌خواند و اين يک زنگ تفريحي است براي دوري از کارهاي روزمره و اينکه به جنبه روحي خود نيز بپردازيد. اکنون در مدرسه اسلامي« پاساداناي کاليفرنيا» که« نيوهاريزن» نام دارد، کار مي‌کنم و عصرها به دانشکده حقوق مي‌روم. صاحب دو بچه هستم يکي هشت سال و ديگري پنج سال سن دارد.

داستان اسلام آوردن دختر 21 ساله نارویژی

   مسلمان شدن دختر مسيحي نروژي و پنهان کردن طولاني ‌مدت آن از ترس واکنش و برخورد جامعه، به بحث روز رسانه‌هاي خبري اين کشور تبديل شده‌است. سايت خبري« دنيا الوطن» فلسطين در اين‌باره نوشت:« مارتا يونسون، دختر ۲۱ ساله نروژي، يکسال و نيم پيش به دين اسلام گرويده؛ اما اين تصميم خود را طي اين مدت عمومي نکرده بود. وي به تازگي تصميم گرفته‌است که مسلمان شدن خود را به مردم اعلام کند، که اين امر واکنش‌هاي مختلفي را در پي داشته‌است».

مارتا که نام خود را به مريم تغيير داده‌است، در صفحه فيس‌بوک خود نوشت:« من به دينم افتخار مي‌کنم». وي در اين ‌باره گفت:« با جواني مسلمان آشنا شدم و او در مورد اسلام و تعاليم والايش براي من سخن گفت؛ من به تحقيق در مورد شنيده‌ها و تعاليم اين دين پرداخته و در نهايت تصميم گرفتم که مسلمان شوم.»

مطبوعات ناروي ضمن انتشار اين خبر، کار وي را شجاعانه توصيف کردند؛ زيرا اعلام تغيير دين توسط يک دختر، در جامعه‌ تندرو مسيحي نروژ کار بسيار سختي است. هرچند اين روزها به دليل حملات داعش به فرانسه و جنايات گروه‌هاي تروريستي تکفيري مورد حمايت غرب در سوريه و عراق، موج اسلام‌ هراسي و اسلام‌ستيزي در کشورهاي اروپايي گسترش يافته‌است؛ اما شاهديم که بسياري از جوانان غربي با کنار گذاشتن پيش‌فرض‌هاي ذهني خود و آشنايي با معارف دين اسلام به سمت اين دين مبين گرايش پيدا مي‌کنند.

 

تهیه و ترتیب: حفیظه امین

منبع : http://www.sunnidaily.net.

 

0 تبصره

از همه اولتر تبصر کنید!.

نظر خود را بنویسد!